Úvodní strana | Jak nakupovat | Nejčastější dotazy | O nás | Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt

Přihlášení | prázdný košík

Otázky a odpovědi

Internetový obchod www.zlato-stribro-investice.com  je otevřen 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Ceny se aktualizují podle Londýnské burzy a mezinárodní burzy.

Nákup produktů mimo provozní dobu

Pokud objednáváte produkty mimo provozní dobu, tj. ve dnech, kdy není otevřen komoditní trh se zlatem, stříbrem, platinou a palladiem z důvodu svátku či v sobotu a neděli a v době od 16:30 do 9:00 hodin SEČ, je objednávka přijata ve zvláštním režimu:

  1. Na objednávce je vyznačeno, že je učiněna mimo provozní dobu
  2. Objednávka je přijata a zboží je rezervováno, ale bez fixace ceny
  3. Odesláním objednávky souhlasíte, že cena bude stanovena (fixována) v 9:00 hod. SEČ první burzovní den následující po objednávce a to bez ohledu, zda cena jednotlivých investičních produktů bude stejná, stoupne či klesne.

Můžu u Vás zlato i zpětně odprodat?

Ano, zajišťujeme i zpětný odkup u našich klientů, kterým jsme investiční zlato prodali. Aktuální ceny odkupu jsou u každého produktu a aktualizují se podle cen Londýnské burzy.

  1. Provedete nabídku Vašeho zboží a to buď písemně, telefonicky, nebo prostřednictvím e-mailu .V nabídce uvedete přesný druh zboží,jeho hmotnost, počet kusů, ryzost a další údaje.
  2. Na základě Vaší nabídky Vám bude z naší strany nabídnuta odkupní cena a dohodnuta osobní schůzka, kde bude budou domluveny především platební podmínky ,zboží bude zkontrolováno a bude sestavena příslušná kupní smlouva.
  3. Realizace převzetí Vašeho zboží probíhá na pracovišti naší společnosti na adrese Metal-Best-Liberec spol.s r.o., Zhořelecká 552, 460 01 Liberec 1.
  4. V rámci převzetí Vašeho zboží je sepsána a podepsána kupní smlouva a dohodnuty platební podmínky, které probíhají bezhotovostní formou.

Jaký je rozdíl v nákupu zlatých a stříbrných investičních slitků?

V podstatě žádný. Objednávka probíhá stejným způsobem. Tvorba ceny u stříbra vychází taktéž z tzv. londýnského fixingu, nicméně ten probíhá jen jednou denně.Podstatnou skutečností, kterou by si měl každý investor uvědomit je, že stříbro není osvobozeno od DPH a to v jakékoliv podobě.

Obecně lze říci, že cena stříbra kopíruje cenu zlata. Nicméně toto pravidlo neplatilo vždy. Velmi významným ukazatelem v oblasti zlatých kovů je tzv. Silver/ Golg ratio-tzv. poměr stříbro zlato.V současné době je tento poměr cca na hodnotě 70/1.Tzn.,že za 1 Oz zlata nakoupíte přibližně 70 Oz stříbra. Dlouhodobě, několik tisíc let však byl tento poměr 15/1.Je zde tudíž velice velký prostor pro růst ceny stříbra , i když je v současné době chápána investory především jako průmyslový kov.Tato domněnka zaznívá z úst řady odborníků i investorů a to nejenom z důvodu aktuálních známých ložisek stříbra,ale i z hlediska skutečnosti, že poptávka dlouhodobě převyšuje u této komodity nabídku.

Z čeho se skládá Vámi uvedená cena zlata?

Cena zlata je tvořena podobně jako cena akcií na burze.  Konečná cena zlata pro zákazníka se odvíjí od aktuální ceny na londýnské burze. Cenu upravujeme v 5 minutových intervalech. K této ceně na londýnské burze je připočítávána marže tzv. premium.  Jde o celkovou přirážku, která v sobě obsahuje náklady na dopravu zlata, jeho pojištění, náklady na výrobu zlatých mincí, či slitků a přiměřenou marži obchodníků. Pravidlem je, čím větší hmotnost slitku, tím menší je premium a naopak.Proto lze investorům doporučit při nákupu velikosti slitků od 1 trojské unce(31,1 g) a výše. Naší snahou je aby premium bylo pro naše klienty co nejnižší, tímto pravidlem se při tvorbě cen i řídíme. Dle našich průzkumů jsme nejlevnější na tru v ČR.Nezbývá než naše služby využít, případně si domluvit osobní jednání, kde můžeme o Vašem požadavku nezávazně pohovořit.

načítám...

© 2008 - 2023 EMS Gold Investments, s. r. o.